Eesti English Русский
 
 
                                           
«
»     
  Põltsamaa Mesinike Selts
 on
Jõgevamaa Koostöökoja ning
 Eesti Mesinduse Koostöökoja
  liige ja sõlminud   koostöölepingu
  Eesti Mesinike Liiduga 


 


 
                Üht vitsaraagu on kerge pooleks murda, luuda aga mittePõltsamaa Mesinike Selts  esitas Raul Terepi Aasta mesiniku tiitlile.

Oleme uhked, et meie maakonnas on tegutsemas nii tegus noor ja suurte kogemustega mesinik, kes on kindlasti eeskujuks paljudele alustavatele mesinikele. Raul on lõpetanud Olustveres mesinduse eriala, täiendanud ja kogemusi omandanud Soome suurmesilas. Lisaks on töötanud kaks suve Olustvere koolis mesinikuna ning olnud mesiniku eriala õpilastele praktikajuhendajaks. Saadud kogemusi rakendab edukalt enda mesilas ja nõustab lahkelt ka teisi väikemesinikke. Erilise entusiasmiga tegeleb ta mesilasemade kasvatusega, millest tõuseb kasu kogu piirkonna mesindusele. Raul askeldab kogu perega oma mesilas, rakendades uudseid ja julgeid ideid nii tootmises kui turunduses. Tema ja ta pere on alati lahked külaliste võõrustajad. Juba teist korda on võõrustatud külalisi ka Avatud Talude päeval. Teame, et Rauli, nagu kõiki teisi mesinikke, paneb muretsema meie loodus ja keskkonnahoid. Raul on eeskujuks paljudele oma positiivse hoiaku ja rõõmsa meelega. Raul osaleb Põltsamaa mesinikeseltsi tegemistes, kus on pidanud loenguid erinevatel teemadel. Ta on igati mitmekülgne ja aktiivne ka töövälisel ajal. Nii jõuab ta töö ja pere kõrvalt kaasa lüüa mitmetes muusikakollektiivides.
Mesinike õppe-ja kultuurireis Kanadasse.

(Apimondia 2019, ringreis Ontario ja Quebeci provintsis 9.-21.sept.2019)

Loeng mesilastest.

Zooloog Aleksei Turovski esineb 2 tunnise loenguga Põltsamaa Kultuurikeskuses  20. oktoobril 2018.a., algusega kell 10.00.
Vajalik on kindlasti eelregistreerimine, mida saab teha                                                      

 Koolitus mesinikele!

    Põltsamaa Mesinike Selts korraldab koolituse laupäeval 13. oktoobril 2018 algusega
    kell 10.00 Põltsamaa Kultuurikeskuses.
1. Esineb Tartu Ülikooli turunduse dotsent ja õppetooli juhataja A.Kuusik.
    Teema- Turundus.(Tarbijakäitumine. Kliendi lojaalsust mõjutavad tegurid, kuidas
     saada endale erinevates turustuskanalites püsikliente. Bränding. 2,5 h)
2. R.Tõnson tutvustab Põltsamaa Mesinike Seltsi 2018-2022 LEADER projekti tegevusi.

                                        Oodatud on kõik kõik soovijad ning huvilised!

                                                      

 
Mesilasperede toetus tuleb 2019. aastast.

Riik plaanib 2019. aastast hakata maksma mesilaspere toetust, mille suuruseks on järgneval neljal aasta kokku 2 miljonit eurot. Mesinikud on kauaoodatud toetuse üle rõõmsad ning usuvad, et see parandab nende olukorda märgatavalt. Loe edasi!
Ajalooline otsus: Eurooopa Liit keelustas mesilaste hävimises süüdistatud putukamürgid

Euroopa Liidu liikmesriigid keelustasid neonikotinoidide kasutamise. Tegemist on hea uudisega mesilastele ja teistele tolmendajatele putukatele, kes mürkide käes kohutavat kahju on kannatanud.
Loe edasi!
 Seltsi uus meeskond!
 

Põltsamaa Mesinike Seltsi uuel meeskonnal on soov ja võimekus probleeme lahendada. Neil on oskus õppida üksteiselt ja ennast arendada. Seltsi meeskonna tegevus saab olema tõhus, sest tulemused on kokkulepitud ja energia suunatakse nende saavutamisele. vaata siit!17. märtsil toimub koolitus Põltsamaa Kultuurikeskuses algusega kell 10.00

Seekord tuleb juttu rändmesindusest ning mesilasvahast. Kohapeal on võimalik osta mesilastele lisasööta.
Ootame osalema kõiki huvilisi ning muidu toredaid inimesi! Rohkem siit!

 
Palju õnne, armas Eesti!

       

Kaasaegne taimekasvatus ja mesindus

6. märtsil 2018 toimub Eesti Maaülikooli Peahoone aulas (Kreutzwaldi 1a) Taimetervise õppetooli poolt korraldatav konverents „Kaasaegne taimekasvatus ja mesindus“.
Konverents on osavõtjatele tasuta, registreerumine on vajalik toitlustuse organiseerimiseks.
Rohkem loe siit!

 Põltsamaa Mesinike Seltsi liikmete õppereis Peterburi.

Mesindusalane koolitusreis Peterburi toimub 5.kuni 7. juunini 2018, mille käigus kohtume kohalike mesindusorganisatsioonide esindajatega ja külastame mesilaid ning kindlasti planeerime ka mõne mesinduskaupluse külastuse. Lisaks sellele külastame Peterhoffi , Jaani kirikut (see on 1860. aastal valminud luteri kirik Peterburis). Planeeritud on sõit Tsarskoje Selosse - Katariina paleesse. Lossis asub ka kuulus Merevaigutuba, mis taasavati 2003. aastal. Jne. Jne.
10. veebruaril toimuval koolitusel Kultuurikeskuses räägime sellest pikemalt. Ole kohal!                  Head seltsi liikmed ja  sõbrad !

                 Kauneid jõulupühi ja teguderohket uut aastat!
                                                         Põltsamaa Mesinike Seltsi juhatusTäname annetajaid!

           Käes on aasta kaunim aeg kui valgus saab pimeduse üle võidu. See aeg muudab inimesed heldeks. Valitseb andmisrõõm. Mee annetamisele kogunes sel aastal 73 kilo mett, mis mõeldud teisi rõõmustama. Seekordne kingisaaja oli Jõgevamaa lasterikaste perede ühendus MTÜ Neli ja Enam. Mesi anti üle J.Mekšuni poolt. Täname kõiki toredaid annetajaid mesinikke nii oma seltsist kui ka väljaspoolt.Ühine meiega ja tee head!

           Põltsamaa Mesinike Seltsi liikmed on alates 2011. aastast panustanud heategevusse. Nüüd, kus peagi on lähenemas jõulud on seltsi liikmed asunud koguma mett, mis kestab kuni 11. detsembrini. Peale seda antakse mesi üle Jõgevamaa lasterikaste peredele. 
10. veebruaril Põltsamaal toimuval koolitusel loositakse kõigi annetajate vahel välja üllatusauhind!
Ühine sinagi heategevusega!
Meiepoolne kontaktisik J.Mekšun 51933455
 Konkursi "Põltsamaa parim mesi 2017" võitja- perekond Lugused.

11. novembril toimus Põltsamaal mee konkurss, mille käigus valisid mesinikud välja parima mee. Sellel aastal said tiitli "Põltsamaa parim mesi 2017" omanikeks Olvi ja Jüri. Palju õnne!


Põltsamaa Kultuurikeskuses 14. oktoobril algusega kell 10.00

14. oktoobril 2017 toimub koolitus rändmesinduse teemal. V. Õun räägib rändmesinduse platvormi valmistamisest ja J.Aasa paviljonimesindusest. S.Maidla nende seadmete valmistamise võimalustest. Loe lisa!
Teema on muudetud!
Tegelikult toimub loeng teemal "Millised nipid aitavad saada head  mesilasvaha" kogemusi jagab mesinik J.Lugus

 Põltsamaa Kultuurikeskuses 19. augustil toimunud koolitus.

Põltsamaa Mesinike Seltsi liikmete nõustamine

Kutsume kõiki seltsi liikmeid, kes  soovivad edasi arendada oma praktilisi oskusi ja teoreetilisi teadmisi,  10. juunil  osalema grupinõustamisel. Grupinõustamise käigus tutvutakse kolme tootmismesilaga. Põhitähelepanu koondame alljärgnevatele teemadele: emade kasvatamine, meetootmise suurendamine (selle effektiivsus) ja õietolmu tootmine (kogumine, kuivatamine, sorteerimine).
Registreerimine Jaan Langebraun telefonil 53484407 koos ettemaksuga 10.- eurot. Kohtade arv on piiratud.

Käesolev mesinike koolitus toimub Põltsamaa Mesinike Seltsi rahastamisel ja initsiatiivil.Põltsamaa Mesinike Seltsi liikmed Maamessil

Tartus toimub 20. - 22.04.2017  25. Maamess. Jõgevamaa pinnal D-hallis on esindatud 16 erinevat ettevõtet. Tänavu on Jõgevamaa ekspositsiooni põhirõhk taas toidul. Maakonnas on palju toredaid toidutootjaid, kes soovivad rõõmuga oma kaupa laiemalt tutvustada. Lisaks saab näha kaunist käsitöökeraamikat, nukumaju, uurida piirkonna turismiinfot ning kohtuda Vudila Vutaga.
Jõgevamaa alal on esindatud ka Põltsamaa Mesinike Seltsi liikmed Jaan Langebraun ning Meemeistrid OÜ.
D-halli Jõgevamaa stendi korraldab Jõgevamaa Koostöökoda. Messil osalemist toetab PRIA lühikeste tarneahelate projekt.